Centrum Słupska oczekuje na zabudowanie działki przy Żeromskiego i Mickiewicza

Czytaj dalej
Zbigniew Marecki

Centrum Słupska oczekuje na zabudowanie działki przy Żeromskiego i Mickiewicza

Zbigniew Marecki

O pozwolenia na budowę dziewięciu budynków wielorodzinnych zabiega w ratuszu właściciel działki między ulicami Żeromskiego i Mickiewicza w Słupsku. Jest więc szansa, że ten rejon centrum miasta przestanie szpecić.

Za kadencji prezydenta Macieja Kobylińskiego z pompą ogłoszono, że u zbiegu ulic Mickiewicza i Żeromskiego powstanie galeria handlowa. Nic z tego nie wyszło. W ubiegłym roku słupski architekt Piotr Daczkowski mówił natomiast o planach dewelopera, który przygotowywał się do budowy w tym miejscu pięknych kamienic. Tymczasem przez kolejne miesiące nic się tam nie działo.

Za to od wielu lat rośnie dziki lasek na ogrodzonym terenie pofabrycznym przy ulicach Żeromskiego i Mickiewicza. Ciągle ma się bardzo dobrze. Z roku na rok rosnące tam brzózki stają się coraz większymi drzewami. Kiedy ten teren stanie się bardziej cywilizowany? Kiedy deweloper zacznie tam działać?

- Trzeba jeszcze trochę poczekać. Na razie inwestor kończy czynności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. W ciągu miesiąca powinny być zakończone. Jak pan zadzwoni za trzy miesiące, będę mógł powiedzieć trochę więcej - powiedział nam Piotr Daczkowski. Informację tę potwierdził nam wiceprezydent Marek Biernacki. Według niego deweloper zabiega o pozwolenia na budowę 9 budynków. Nowe kamienice mają architektonicznie nawiązywać do zabudowy historycznej

Przypomnijmy: właścicielem placu obecnie jest firma Nestor Development Aleksandra Trepki z Bydgoszczy. Żeby zrealizować swoje plany, inwestor rozpoczął współpracę ze słupskim architektem Piotrem Daczkowskim z firmy Architecture+Development. Jest on autorem idei, koncepcji oraz projektu „Griffin Residence”, który ma być realizowany przy ul. Mickiewicza i Żeromskiego. Główny koncept urbanistyczny opiera się na odtworzeniu kwartału miejskiego zamkniętego ulicami: Wileńską od zachodu, Żeromskiego od północy oraz Mickiewicza od wschodu.

- Taka naturalna konfiguracja otwiera wnętrze urbanistyczne kwartału na południe, z najlepszą ekspozycją światła słonecznego - wyjaśniał w ubiegłym roku Piotr Daczkowski.

Znalazłoby się tutaj 180 mieszkań o bardzo wysokim standardzie, z minimum jednym miejscem postojowym dla lokalu, usytuowanym pod płytą zielonego ogrodu we wnętrzu kwartału. Ponadto od ul. Żeromskiego planowana jest strefa parkingów dla użytkowników lokali usługowych. Ostatnie piętro budynków mają zajmować luksusowe, dwupoziomowe apartamenty. Jak zapewnia inwestor, aranżacja mieszkań i apartamentów gwarantuje przyszłym mieszkańcom najlepsze wykorzystanie światła dziennego. Architekt zaplanował też układ wewnętrznych dziedzińców i przestrzeni rekreacyjnych zatopionych w zieleni.

Zbigniew Marecki

Komentarze

3
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Stolpermann

Bardzo miły projekt i o ile będzie w realu wyglądał tak jak na obrazkach na pewno podniesie atrakcyjność tej dzielnicy.
W kolejce stoi jeszcze plac po PKS (gdy ten zostanie przeniesiony da dworzec PKP) oraz kilka drobnych parceli.
Ten trend należy rozwijać, bo do wielu ludzi dociera już cena płacona przez nich i przez ich dzieci za mieszkanie pod miastem, za dojazdy, korki, stratę czasu, ograniczoną możliwość korzystania w z oferty kulturalnej, oświatowej, rozrywkowej miasta.
Mieszkając na Mickiewicza nie trzeba mieć 2-3 samochodów na rodzinę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.