Bydgoszczanin na Fidżi jak ryba w wodzie. "Wyspa Przetrwania" Polsatu z udziałem Macieja Klotza

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Krzysztof Wypijewski

Bydgoszczanin na Fidżi jak ryba w wodzie. "Wyspa Przetrwania" Polsatu z udziałem Macieja Klotza

Krzysztof Wypijewski

Maciej Klotz, rugbysta Alfy Bydgoszcz będzie jednym z uczestników „Wyspy Przetrwania”, nowego reality show Polsatu.

Szesnastu śmiałków z Polski i miesiąc zmagań podczas morderczych konkurencji w tropikalnym klimacie jednej z wysp archipelagu Fidżi.

Siła mięśni i intelektu, determinacja w rywalizacji o ogień, jedzenie i dach nad głową, a przede wszystkim subtelna gra negocjacji i sojuszy. Z tej rywalizacji zwycięsko wyjdzie tylko jedna osoba” - tak telewizja Polsat reklamuje swój nowy program.

Zapowiedź do castingu zauważyła moja małżonka i wspólnie z córkami namówiły mnie do udziału. Do programu zgłosiło się ponad 10.000 chętnych.

Wśród osób, które zdecydowały się powalczyć o zwycięstwo był Maciej Klotz, zawodnik formacji młyna Alfy Bydgoszcz (II liga rugby). Program został zrealizowany na jednej z wysp należącej do archipelagu Fidżi. Kraju, w którym rugby jest religią. Zawodnik „Byków” z pewnością czuł się jak ryba w wodzie. Warto wspomnieć, że drużyna narodowa Fidżi zdobyła na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Rio złote medale w siedmioosobowej odmianie rugby.

- Zapowiedź do castingu zauważyła moja małżonka i wspólnie z córkami namówiły mnie do udziału. Do programu zgłosiło się ponad 10.000 chętnych. Kwalifikacje były kilkuetapowe, badano naszą wytrzymałość psychiczną i fizyczną oraz stan zdrowia. Mam 46 lat i przed programem ważyłem 132 kg, więc na kolejnych etapach widziałem duże zdziwienie ekipy testującej moją formę. Trenowałem wiele lat judo w Polonii Bydgoszcz, potem w AZS Bydgoszcz. Byłem członkiem kadry narodowej juniorów i seniorów jednak przerwałem w 2006 roku i dopiero 2 lata temu rozpocząłem treningi rugby w Alfa Bydgoszcz. Zawsze ten sport kojarzył mi się z twarda grą i wielkim szacunkiem. I tak też było. Koledzy klubowi szybko pokazali mi, że to ostra gra, więc zabrałem się za siebie. Gdyby nie gra w rugby, nie dostałbym się do programu - opowiada Maciej Klotz.

Udział w programie z pewnością pomógł Maciejowi Klotzowi w przygotowaniach do wznowienia rozgrywek ligowych w Polsce.

- Jego progres widać choćby po sporej utracie na wadze. Maciej jest zdecydowanie szybszy, trudniej go zamęczyć w młynach – informuje trener bydgoskiej drużyny, Leszek Komoń.

Krzysztof Wypijewski

Absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie; w "Expressie Bydgoskim" od sierpnia 2000 roku. 2 lata w dziale publicystycznym, 20 lat w dziale sportowym. Specjalizuje się w sportach motorowych (żużel, Formuła 1, motocross), lekkiej atletyce, koszykówce, siatkówce i tenisie stołowym.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.