Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Burza wokół policjantów. Tortury i bicie w komisariacie we Wrzeszczu?

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Dorota Abramowicz, Jacek Wierciński

Burza wokół policjantów. Tortury i bicie w komisariacie we Wrzeszczu?

Dorota Abramowicz, Jacek Wierciński

Policja zgłasza sprawę rzekomego pobicia w komisariacie we Wrzeszczu do prokuratury, a śmiercią zatrzymanego po pobycie w tej jednostce zajmie się Rzecznik Praw Obywatelskich. To pierwsze skutki naszego artykułu i wywołanej nim akcji #stoppolicyjnej przemocy.

- Podejmiemy sprawę z urzędu, zażądamy akt sądowych i poddamy je analizie pod kątem istnienia przesłanek do wniesienia kasacji lub skargi nadzwyczajnej - zapowiedział rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, reagując na pełne oburzenia komentarze w internecie po wtorkowym artykule w „Dzienniku Bałtyckim” . Pisaliśmy w nim o prawomocnym warunkowym umorzeniu postępowania wobec policjantów oskarżonych o pobicie Pawła Tomasika. 29-latek przed 5 laty zmarł w szpitalu, gdzie trafił przewieziony z komisariatu na ul. Białej w gdańskim Wrzeszczu.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Dorota Abramowicz, Jacek Wierciński

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

s.chelminacka

Od lat walczę z mafią mieszkaniowa,która pozbawiła moją rodzinę dachu nad głową. W związku z tą walką jestem też ofiarą szykan ze strony sitwy.W zeszłym roku,wpadło do mnie do wynajmowanego mieszkania dwóch policjantów tuż przed 22.00.poniewaz nie stawilam się na termin przesluchania.Poprosilam o wyznaczenie drugiego terminu ponieważ w natłoku problemów zapomniałam o otrzymanym zawiadomieniu.Policjanci grozili mi przy matce emerytce,ciężko chorym ojcu i małoletnim synu zabraniem na komisariat.Dopiero gdy zadzwoniłam przy nich na komisariat i zażądałam rozmowy z naczelnikiem,opuścili i umówili mi kolejny termin.Postepowanie,którego dotyczyło przesłuchanie zakończyło się uniewinnieniem mnie.Byla to niepierwsza próba stosowania szykan wobec mnie za walkę z mafią mieszkaniowa,ale policjanci z Białej pozwolili sobie wtedy na pogrozki wobec mnie.To zwykłe uliczne chamstwo bez kontroli zwiezchnikow.Cos z tym trzeba zrobić.Sylwia Chelminacka

plus.dziennikbaltycki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.