Budżet Obywatelski w Gdańsku: przeprosiny i prokurator

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Jacek Wierciński

Budżet Obywatelski w Gdańsku: przeprosiny i prokurator

Jacek Wierciński

Jedna czwarta głosujących nad przeznaczeniem 14 milionów złotych mogła zostać źle policzona. Możliwe, że wybór projektów do realizacji trzeba będzie powtórzyć. Teraz błędy sprawdzą śledczy.

Podejrzenia manipulacji przy liczeniu głosów z jednej strony i oskarżenia o „pomówienia” z drugiej, a potem przeprosiny i podziękowania, ale też prokuratorskie „czynności sprawdzające”. W niewiele ponad dobę skandal wokół nieprawidłowości przy wartym 14 mln zł gdańskim budżecie obywatelskim zaliczył wiele zwrotów akcji, więc coraz trudniej wyrokować, co będzie dalej.

Co o sprawie mówi prokuratura? Ile głosów mogło "zniknąć"? Co o błędach mówi przedstawicielka firmy, wynajętej przez magistrat do obsługi systemu komputerowego?

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Wierciński

Zajmuje się głównie tematyką kryminalną. Relacjonuje procesy sądowe. Pisze przeważnie na temat śledztw prokuratury i spraw karnych, choć zdarza mu się opisywać także prywatne pozwy i cywilne rozprawy. Wie, że rzeczywista zbrodnia bardzo rzadko przypomina tę, o której czytamy na kartach powieści sensacyjnej czy kryminalnej. Chętnie wertuje akta starych spraw i skurzone materiały, które odleżały już swoje w archiwach. Niestety, ze względu na tryb i specyfikę pracy w "wydarzeniówce", często brakuje mu na to czasu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.