Będą rekompensaty za drożejący prąd. Ile zapłacimy?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

Będą rekompensaty za drożejący prąd. Ile zapłacimy?

Sławomir Bobbe

Rekompensaty za wysokie ceny prądu dla samorządu obowiązywać będą tylko do końca tego roku. Ile za prąd zapłacimy od stycznia 2020 roku?

Ostatniego przewidzianego przepisami dnia, w poprzedni piątek, Enea przesłała do ratusza propozycje porozumienia, które zakłada obiecane wcześniej rekompensaty dla samorządu za gwałtownie rosnące ceny prądu.

Przypomnijmy, jeszcze w zeszłym roku miasto płaciło za 1 MWh energii 256 złotych i było to już sporo. Po szokująco wysokich podwyżkach bydgoski samorząd płaci już 454 złotych za MWh. To wymusiło ostre cięcia w budżecie. Rząd obiecał jednak, że samorządy nie odczują podwyżek - bo będą im przyznane specjalne rekompensaty, które miały spowodować, że te będą płacić za prąd po staremu - według cen z 2018 roku.

Pieniędzy nie zobaczymy

- Na razie żadnych pieniędzy nie otrzymaliśmy, dotarły do nas propozycje nowego porozumienia. Enea rozesłała je jednak do wszystkich punktów, na przykład szkół. Tyle, że kierownicy tych placówek nie są upoważnieni do podpisywania porozumienia, musi zrobić to miasto. Przed nami zadanie zgromadzenia tych wszystkich porozumień, jest och około 170, zaakceptowanie i podpisanie - wyjaśnia Tomasz Bońdos, energetyk miasta.

Przeczytaj dalszą część treści.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.