Rajmund Wełnic

Awans polityka ze Szczecinka

Radosław Lubczyk na co dzień prowadzi przychodnię dentystyczną, w polityce zaistniał od razu jako poseł, gdy w roku 2015 wszedł do Sejmu z pierwszego Fot. Rajmund Wełnic Radosław Lubczyk na co dzień prowadzi przychodnię dentystyczną, w polityce zaistniał od razu jako poseł, gdy w roku 2015 wszedł do Sejmu z pierwszego miejsca listy Nowoczesnej.
Rajmund Wełnic

Radosław Lubczyk, szczecinecki poseł Nowoczesnej, został nowym szefem tej partii na całym Pomorzu Zachodnim Teraz myśli, jak N. ma zaistnieć w samorządach.

To dość nieoczekiwany dla obserwatorów wynik konwencji wojewódzkiej Nowoczesnej. O fotel przewodniczącego ubiegało się dwóch posłów: z sejmowego okręgu szczecińskiego dotychczasowy szef Piotr Misiło ze Szczecina i z okręgu koszalińskiego Radosław Lubczyk, stomatolog ze Szczecinka.

Porażka Piotra Misiło jest zaskakująca nie tylko dlatego, że kierował partią na Pomorzu Zachodnim od dwóch lat, ale też ją tu zakładał trzy lata temu. Co więcej, obecnie jest wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego Nowoczesnej.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.