Apply Engineering

Czytaj dalej
Radosław Sochaj

Apply Engineering

Radosław Sochaj

Firma Apply Engineering zrealizuje dla CIebie tematy związane z:

POMPY CIEPŁA

Czym są Pompy Ciepła?

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia, które wykorzystują energię z otoczenia do ogrzewania i chłodzenia budynków. Są coraz popularniejsze w Polsce, również dzięki dotacjom opisanym poniżej.

Jakie usługi oferujemy w temacie pomp ciepła?

Firma Apply Engineering oferuje kompleksowe usługi związane z pompami ciepła w województwie pomorskim. W naszej ofercie znajdują się:

Dystrybucja - dysponujemy szerokim wyborem pomp ciepła od renomowanych producentów. Oferujemy zarówno pompy gruntowe, jak i powietrzne, w różnych wariantach mocy i wydajności.
Montaż - nasi wykwalifikowani specjaliści przeprowadzają montaż pomp ciepła zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami.
Serwis - zapewniamy profesjonalny serwis pomp ciepła, zarówno gwarancyjny, jak i pogwarancyjny.

Jakie pompy ciepła ma w swojej ofercie Apply Engineering?

• Dimplex
• Mitsubishi Electric
• Thermia
• Ochsner
• Daikin
• Stiebel Eltron

Firma Apply Engineering jest autoryzowanym dystrybutorem i serwisem pomp ciepła wszystkich wymienionych producentów. Zapewnia ona profesjonalne doradztwo, montaż i serwis urządzeń, gwarantując klientom komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

Pompy ciepła mają wiele zalet, które sprawiają, że są atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych. Przede wszystkim są bardziej ekologiczne, ponieważ nie emitują zanieczyszczeń do atmosfery. Pozwalają również na znaczne oszczędności w kosztach ogrzewania, nawet do 60% w porównaniu z kotłami gazowymi czy olejowymi.

Jakie rodzaje pomp ciepła wyróżniamy? Charakterystyka rodzajów pomp ciepła.

Dostępne są różne rodzaje pomp ciepła, w tym:

• Pompy ciepła gruntowe: Są to urządzenia, które wykorzystują ciepło z gruntu. Są najskuteczniejsze zimą, kiedy temperatura gruntu jest wyższa niż temperatura powietrza.
• Pompy ciepła powietrze - woda: Są to urządzenia, które wykorzystują ciepło z powietrza. Są tańsze w montażu niż pompy ciepła gruntowe, ale są mniej wydajne w niskich temperaturach.
• Pompy ciepła wodne: Są to urządzenia, które wykorzystują ciepło z wody. Są wykorzystywane do ogrzewania i chłodzenia basenów.

KLIMATYZACJA DO DOMU

Klimatyzacja - dlaczego warto ją mieć?

Klimatyzacja to urządzenie, które zapewnia komfort cieplny w pomieszczeniach, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków. Dzięki niej możemy cieszyć się chłodnym powietrzem latem i ciepłym zimą.

Jakie są zalety klimatyzacji?

Klimatyzacja ma wiele zalet, które sprawiają, że jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w polskich domach i biurach. Do najważniejszych z nich należą:

• Komfort cieplny - klimatyzacja pozwala utrzymać w pomieszczeniach pożądaną temperaturę, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków. Dzięki temu możemy uniknąć upału latem i zimna zimą.
• Poprawa jakości powietrza - klimatyzacja oczyszcza powietrze z kurzu, alergenów i innych zanieczyszczeń. Dzięki temu możemy oddychać świeżym, czystym powietrzem.
• Zwiększenie wydajności - klimatyzacja może poprawić wydajność pracy i nauki. Dzięki temu możemy się lepiej skoncentrować i skupić na wykonywanych zadaniach.

Jakie klimatyzatory ma w swojej ofercie Apply Engineering?

• Mitsubishi Electric
• Daikin
• Rotenso
• Gree

Serwis i instalacja klimatyzacji

Klimatyzacja to urządzenie, które wymaga regularnego serwisu. Dzięki temu możemy zapewnić jej długą i niezawodną pracę. Serwis klimatyzacji obejmuje między innymi:

• Wymiana filtrów - filtry odpowiadają za oczyszczanie powietrza z kurzu, alergenów i innych zanieczyszczeń. Należy je wymieniać regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta.
• Odgrzybianie - klimatyzacja może być źródłem rozprzestrzeniania się grzybów i pleśni. Odgrzybianie to zabieg, który pozwala usunąć te mikroorganizmy i zapobiec ich rozwojowi.
• Sprawdzenie szczelności - szczelność klimatyzacji jest ważna dla jej prawidłowego działania. W przypadku stwierdzenia nieszczelności należy ją niezwłocznie usunąć.

Instalacja klimatyzacji to proces, który powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę. Dzięki temu możemy mieć pewność, że instalacja zostanie wykonana prawidłowo i bezpiecznie.

Na co zwrócić uwagę, kupując klimatyzacje?

Klimatyzację możemy kupić w wielu sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Wybierając klimatyzację, warto zwrócić również uwagę na firmę montującą - aby byli to wykwalifikowani specjaliści, tacy jak w Apply Engineering.Jeśli chodzi o parametry techniczne, warto zwrócić uwagę na:

• Moc chłodnicza - moc chłodnicza określa, jak duże pomieszczenie klimatyzacja jest w stanie schłodzić.
• Moc grzewcza - moc grzewcza określa, jak duże pomieszczenie klimatyzacja jest w stanie ogrzać.

Jakie są główne typy klimatyzacji, i dla jakiego klienta są przeznaczone?

• Klimatyzacja monosplit sprawdzi się najlepiej dla klientów, którzy chcą klimatyzować tylko jedno pomieszczenie. Jest to najprostszy i najtańszy rodzaj klimatyzacji, dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają ograniczony budżet.
• Klimatyzacja multisplit sprawdzi się najlepiej dla klientów, którzy chcą klimatyzować kilka pomieszczeń. Jest to rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie miejsca na zewnątrz budynku, ponieważ do każdego pomieszczenia wystarczy jedna jednostka zewnętrzna. Klimatyzacja multisplit jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć możliwość indywidualnego sterowania temperaturą w każdym pomieszczeniu.
• Klimatyzacja split jest rozwiązaniem pośrednim między klimatyzacją monosplit a multisplit. Sprawdzi się ona najlepiej dla klientów, którzy chcą klimatyzować kilka pomieszczeń, ale nie chcą lub nie mogą przeznaczyć na to zbyt dużego budżetu.

WENTYLACJA MECHANICZNA - REKUPERACJA

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, który daje wiele korzyści. Rekuperacja poprawia jakość powietrza w domu, oszczędza energię i zwiększa komfort życia. Jeśli planujesz budowę domu lub remont, warto rozważyć zastosowanie rekuperacji.Firma Apply Engineering się projektowaniem i wykonawstwem wentylacji mechanicznej oraz rekuperacji dla zastosowań przemysłowych oraz mieszkalnych.

Jak działa rekuperacja?

Rekuperacja działa na zasadzie wymiany ciepła pomiędzy zużytym i świeżym powietrzem. W tym celu wykorzystuje się wymiennik ciepła, który może być płytowy, rurowy lub obrotowy.

Kiedy warto zastosować rekuperację?

Rekuperację warto zastosować w każdym domu, niezależnie od tego, czy jest on nowy, czy stary. Rekuperacja jest szczególnie zalecana w domach, w których:

• Okna są szczelne. W domach z szczelnymi oknami wentylacja grawitacyjna nie działa prawidłowo.
• Mieszkają alergicy. Rekuperacja pomaga oczyścić powietrze z alergenów, co jest szczególnie ważne dla osób z alergią.
• Mieszkają dzieci. Rekuperacja zapewnia dzieciom zdrowe i czyste powietrze, co jest ważne dla ich rozwoju.

FOTOWOLTAIKA i PROJEKT MIA

Oczywiście montujemy również fotowoltaikę, często w połączeniu z pompami ciepła. Pochwalimy się w tym temacie wyjątkowym i innowacyjnym projektem, poniżej szczegóły:

Wspólnie z Politechniką Bydgoską firma Apply Engineering stworzyła pierwszą w Polsce mobilną instalację fotowoltaiczną. System AgroPV, o mocy 415 kW, jest samobieżny i w pełni zautomatyzowany. Może być wykorzystywany na polach uprawnych, nie wyłączając przy tym gruntów na produkcję roślinną.

Instalacja składa się z modułów fotowoltaicznych, falowników hybrydowych, magazynów energii i systemu sterowania. Jest sterowana zdalnie i umożliwia jednoczesne pozyskiwanie energii fotowoltaicznej oraz jej gromadzenie w magazynach.

Zespół naukowców z Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii Politechniki Bydgoskiej będzie prowadził badania nad wykorzystaniem mobilnej instalacji fotowoltaicznej w uprawie czterech gatunków roślin. Badania mają na celu sprawdzenie, czy system może przyczynić się do zwiększenia wydajności produkcji rolnej, a także poprawy warunków środowiskowych.

Instalacja kosztowała 950 tys. złotych. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce i może mieć znaczący wpływ na rozwój rolnictwa w naszym kraju.

Oto główne zalety mobilnej instalacji fotowoltaicznej dla rolnictwa:

• Możliwość wykorzystania na polach uprawnych, bez wyłączania gruntów na produkcję roślinną.
• Zwiększenie wydajności produkcji rolnej.
• Poprawa warunków środowiskowych.

DOTACJE

Szczegóły programu Czyste Powietrze.

Program dotacji Czyste powietrze jest przeznaczony dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, w których źródło ciepła spełnia określone warunki. Program skierowany jest do osób, które chcą poprawić jakość powietrza w swoim otoczeniu i zmniejszyć koszty ogrzewania. W szczególności dotacja przeznaczona jest dla osób o niskich dochodach, osób mieszkających w domach o niskiej efektywności energetycznej oraz osób mieszkających w obszarach smogowych.

Wysokość dofinansowania może wynieść od 30% do 90% kosztów kwalifikowanych. W przypadku osób o najniższych dochodach, dotacja może zostać wypłacona z góry, w formie bezzwrotnej premii.

Program jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szczegóły programu Moje Ciepło.

Program dotacji Moje Ciepło jest przeznaczony dla właścicieli lub współwłaścicieli nowych budynków jednorodzinnych (liczone od 1 stycznia 2021 r.), którzy chcą zainstalować pompę ciepła jako źródło ciepła w swoim domu.

Wysokość dofinansowania zależy od rodzaju zamontowanej pompy ciepła:

• dla pompy powietrze-powietrze lub powietrze-woda do 7 tys. zł,
• dla pompy gruntowej do 21 tys. zł.

W przypadku osób posiadających kartę dużej rodziny, wysokość dofinansowania może zostać zwiększona do 45% kosztów kwalifikowanych.

Program jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szczegóły programu Mój Prąd.

Program Mój Prąd to dofinansowanie dla właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych na zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej. Mikroinstalacja to instalacja fotowoltaiczna o mocy nieprzekraczającej 10 kW.

Wysokość dofinansowania zależy od mocy mikroinstalacji:

• dla mikroinstalacji o mocy od 2 do 5 kW dotacja wynosi 4 tys. zł,
• dla mikroinstalacji o mocy od 5 do 10 kW dotacja wynosi 7 tys. zł.

W przypadku zakupu magazynu energii elektrycznej lub magazynu ciepła, dofinansowanie może zostać zwiększone do 16 tys. zł.

Program jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szczegóły programu Moja Woda.

Program Moja Woda to dofinansowanie dla właścicieli lub współwłaścicieli nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny, na zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalającej na zbieranie i wykorzystanie wód opadowych i roztopowych.

Program skierowany jest do osób, które chcą:

• gromadzić wodę opadową i roztopową,
• zmniejszyć zużycie wody wodociągowej,
• ograniczyć ryzyko wystąpienia podtopień.

Wysokość dofinansowania wynosi do 80% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 6 tys. zł.

Program jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Biuro sprzedaży
Wybickiego 70/B 84-207 Bojano

Jakub
Pompy ciepła, Klimatyzacja, Serwis

+48 576 577 885

Natalia - Dotacje
+48 666 046 255

https://www.applyengineering.pl/
https://pompycieplaserwis.eu/

Radosław Sochaj

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.