47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Uroczyste otwarcie przyciągnęło największe nazwiska, 12.09. 2022. ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Agnieszka Kostuch

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Uroczyste otwarcie przyciągnęło największe nazwiska, 12.09. 2022. ZDJĘCIA

Agnieszka Kostuch

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przyciągnął sporo osób. Nie brakowało ich też podczas uroczystej gali otwarcia, która odbyła się w poniedziałkowy wieczór. Sprawdźcie, co się wydarzyło.

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Uroczyste otwarcie

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wystartował w poniedziałek, 12.09.2022. W ciągu dnia odbywało się sporo pokazów. Można było zobaczyć m.in. film Johnny, po którym odbyła się konferencja prasowa. Nie zabrakło twórców, a także aktorów, którzy wzięli udział w produkcji.

[polecany]23779707[/polecany]

W poniedziałkowy wieczór odbyła się też gala uroczystego otwarcia. W jej trakcie głos zabrał m.in. Leszek Kopeć, dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

- Na wstępie chciałbym serdecznie podziękować organizatorom, sponsorom, ekipie pracowników i wolontariuszy, bo oni przygotowywali parę miesięcy, jak nie rok, tę imprezę. W tym roku, podczas festiwalu nie brakuje wątków ukraińskich, bo chociaż nas już może oswoiła ze sobą wojna, co jest straszną refleksją i będzie dosyć filmów ukraińskich, zarówno w sekcji "Polonika", jak i innych sekcjach [...] To jest taki hołd w najwłaściwszy sposób. Pokazujemy, że mimo tych strasznych wydarzeń, współpraca kulturalna, nie degraduje się, a wręcz przeciwnie, rozwija się. [...] Mamy wielką obfitość filmów. Bardzo chciałbym podziękować członkom jury, którzy wybiorą w tym roku laureatów. Biorą na siebie ogromną odpowiedzialność i mają świadomość, że jakiego werdyktu by nie wydali, to i tak nie będzie on kompletny, ponieważ, zwracam się głównie do twórców i producentów, zrobiliście mnóstwo dobrych filmów i to nas ogromnie cieszy.

ZOBACZ TEŻ:

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wystartował. Zdjęcia

Na scenie pojawił się prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. Podkreślał, że jest bardzo zadowolony z faktu, że wydarzenie ponownie odbywa się w standardowej formie. Przypomnijmy, że w zeszłym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, było ono hybrydowe.

- Witam państwa bardzo serdecznie. Nawet nie wiecie, jak wielka radość zobaczyć państwa na żywo. [...] To także w wymiarze funkcjonowania całego miasta szczególny moment, oczekiwany przez mieszkańców. Cieszę się, że przyjechali do nas tak znakomici goście, że zarówno nasi goście, jak i mieszkańcy naszego miasta, żywo włączają się w formułę festiwalu.

Zaprezentowano też film "Orzeł. Ostatni patrol". Zanim jednak zagościł on na ekranach, głos zabrał reżyser, Jacek Bławut.

- To jest dla nas taki dzień wyjątkowy, dlatego wyjątkowy, bo w jakimś sensie "Orzeł", po wielu latach przypływa do Gdyni, załoga wraca do domu.

Po projekcji odbyło się spotkanie obsady i reżysera z widzami. O tym, jak wyglądała uroczysta gala, a także, co działo się tuż po niej, możecie się przekonać, zaglądając do galerii.

Agnieszka Kostuch

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.