12 listopada wolny od pracy. Zakupów pewnie nie zrobimy. Ale czy przyjmie nas lekarz?

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Andrzej Matys

12 listopada wolny od pracy. Zakupów pewnie nie zrobimy. Ale czy przyjmie nas lekarz?

Andrzej Matys

Posłowie wymyślili ustawę o wolnym od pracy poniedziałku, 12 listopada. Do sejmowego projektu senatorowie wnieśli jednak poprawki. I powstało zamieszanie.

„W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele, oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni” - tak napisano w projekcie ustawy, którą posłowie chcą zrekompensować Polakom fakt, że 100. rocznica odzyskania niepodległości i święto wypada w niedzielę. Tę „stratę” dnia wolnego mamy odrobić w poniedziałek - 12 listopada.

W dalszej cześci artykułu dowiesz się m.in.:

 • jaka jest opinia eksperta ekonomii nt. pomysłu posłów
 • co sądzą o tym pomyśle podlascy przedsiębiorcy
 • jak funkjocnować może służba zdrowia, jeżeli 12 listopada będzie dniem wolnym
Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Zamiast dawać dodatkowy wolny dzień i wprowadzać zamieszanie, utrudnienia, że o stratach przedsiębiorstw nie wspomnę, to może lepiej byłoby w tej szczególnej dacie WSPÓLNIE, ramię w ramię : PIS'iory z PO'wcami, PSL'owcami, Kukizami, SLD'owcami i wszystkimi innymi - bez podziałów i animozji, ataków i oskarżeń, wytykań błędów i pretensji obchodzić ten szczególny dzień. Przecież taka data jest raz na 100 lat ! ZJEDNOCZMY SIĘ, chociaż raz ! Marzy mi się, że Prezydent zaprosi głowy przynajmniej państw europejskich oraz ważnych sojuszników spoza i razem będziemy hucznie i uroczyście obchodzić to niezwykle ważne dla nas WSZYSTKICH święto. A tutaj niestety prezydent ma ważniejsze sprawy (ciekaw jestem co może być w tym czasie ważniejsze) i będzie nieobecny, jak zwykle każde ugrupowanie polityczne będzie sobie świętować oddzielnie i jak znam życie, to nie obejdzie się bez wzajemnych uszczypliwości, ataków i wytykania błędów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.